Az oldal használatával elfogadja az Adatvédelmi Szabályzatot és a Felhasználási Feltételeket.
Elfogadom
  • Románia
  • Szlovákia
  • Szerbia
  • Ukrajna
  • Ausztria
Hirek Ma
  • Főoldal
  • Magyarország hírei
  • Világhírek
  • Gazdaság
  • Politika
Éppen olvasod: Közös cseh szlovák kormányülések 2025-ben újraindulnak
Hirek MaHirek Ma
Betűméret-átállítóAa
  • Románia
  • Szlovákia
  • Szerbia
  • Ukrajna
  • Ausztria
Keresés
  • Főoldal
  • Magyarország hírei
  • Világhírek
  • Gazdaság
  • Politika
Kövess minket
© 2026 Hirek Ma. Minden jog fenntartva. Független, magyar nyelvű diaszpóra-média.
Szlovákia helyi hírek

Közös cseh szlovák kormányülések 2025-ben újraindulnak

Tamás Varga
Utoljára frissítve: 2026. január 8 12:58
Tamás Varga
2 perces olvasmány
Megosztás

Újra lesznek közös cseh-szlovák kormányülések 2025-től, miután az egyeztetések több éve szüneteltek. A döntést Petr Fiala cseh és Robert Fico szlovák miniszterelnök csütörtöki prágai találkozóján jelentették be. Az együttműködés újraindítása elsősorban a határmenti régiók fejlesztését, a közlekedési összeköttetések javítását és az energetikai együttműködést érinti majd.

A két kormányfő találkozóján konkrét területeket jelöltek meg az együttműködésre. „Meg vagyunk győződve arról, hogy a közös kormányülések hozzájárulnak a kétoldalú kapcsolataink elmélyítéséhez és megerősítéséhez” – nyilatkozta Robert Fico a tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón. A közös munka különösen fontos lesz a dél-szlovákiai és az észak-csehországi határmenti térségek számára, ahol a közös infrastrukturális fejlesztések új lehetőségeket teremthetnek.

A tervek között szerepel a Pozsony-Brünn gyorsvasúti összeköttetés továbbfejlesztése, valamint a határon átnyúló úthálózat korszerűsítése. Az energiaügyi együttműködés részeként nukleáris fejlesztésekről és a gázellátás biztonságának növeléséről is tárgyaltak. Komárom, Dunaszerdahely és Érsekújvár térsége számára különösen előnyös lehet a cseh befektetések ösztönzése és a közös gazdasági projektek támogatása.

A közös kormányülések gyakorlatát korábban 2012-ben vezették be, de az elmúlt években a politikai nézetkülönbségek miatt szüneteltették. A kétoldalú kapcsolatok javulását jelzi, hogy a két ország kormányfői megállapodtak a rendszeres párbeszéd folytatásáról. Az első közös kormányülést várhatóan 2025 második negyedévében tartják Pozsonyban, amelyre a dél-szlovákiai magyar közösségek képviselőit is meghívják, hogy képviselhessék a határmenti együttműködéssel kapcsolatos javaslataikat.

Cikk megosztása
Facebook E-mail Link másolása Nyomtatás
Előző cikk Szerbiai közlekedési helyzet 2025 – Friss információk a járható utakról
Következő cikk Mercosur megállapodás elleni gazdatiltakozás 2025 figyelmeztetés lehet magyar termelőknek
Nincs hozzászólás Nincs hozzászólás

Vélemény, hozzászólás? Válasz megszakítása

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Legolvasottabb

ALDI Kivonja Újságokat: MLE szerint Veszélyeztetett Médiapiac

Szerző
Bence Nagy

Iratkozzon fel most!

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy azonnal megkapja legújabb cikkeinket!

Megakadtak a Mol és a szerb kormány tárgyalásai

28 perc ezelőtt

Ukrajna: Megszűntek a női határátlépési korlátozások

45 perc ezelőtt

Ezeket is kedvelheted

Szlovákia helyi hírek

Karácsonyi baromfiszállítás 2024 Szlovákia: zökkenőmentes ellátás várható

7 hónap ezelőtt
Szlovákia helyi hírek

Illegális e-cigaretta lefoglalás Párkány 2024 közelében

7 hónap ezelőtt
Szlovákia helyi hírek

Pellegrini koalíciós válság Szlovákiában 2025: Ne médián keresztül vitázzunk

5 hónap ezelőtt
Szlovákia helyi hírek

Koalíciós válság Szlovákiában 2025: Drucker figyelmeztetése a Hlas szerint

7 hónap ezelőtt

Egyéb kategóriák

  • Sport
  • Társadalom
  • Technológia
  • Egészség

Jogi és kapcsolat

  • Rólunk
  • Kapcsolat
  • Adatvédelmi tájékoztató
  • Felhasználási feltételek

Kövess minket!

X-twitter Youtube Tiktok

© 2025 Hirek Ma. Minden jog fenntartva. Független, magyar nyelvű diaszpóra-média.