Article – Ezüstérmet szerzett a Muhari Eszter, Büki Lili, Nagy Blanka és Borsody Emma alkotta magyar női párbajtőrcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon. A zárónapon, Antonyban a házigazda és világbajnok francia válogatott 42:36-ra legyőzte a magyar együttest a döntőben.
Európa-bajnokság – Női párbajtőrcsapat ezüstérme
A menetelés a döntőbe
A magyar csapat erőteljes meneteléssel jutott a végső küzdelembe.
A 16 között 45:37-re verték a spanyolokat, a negyeddöntőben 39:33-ra az oroszokat, az elődöntőben pedig 38:30-ra az olaszokat.
A fináléban sokáig vezetett az ellenfél, majd Muhari Eszter 10:1-es sorozata fordított, de végül a franciák bizonyultak erősebbnek.
Helyezések és korábbi eredmények
Ez az ezüstérem a nemzeti küldöttség negyedik dobogós helyezése az Eb-n, ahol korábban a férfi kardcsapat aranyat, Muhari Eszter és Szatmári András pedig egyéni bronzot szerzett.
Második Eb ezüstérme
Ez a második Európa-bajnoki ezüstérme a női párbajtőrcsapatnak, miután két évvel ezelőtt, Bázelben is a második helyen végzett.
Az eredmény erős alapot jelent a csapat számára a nemzetközi élmezőnyben való helytartásához a jövőbeni versenyekre nézve.